تبلیغات
 
 
تبلیغات
 
 
ورود اعضا
 
 
سبد خريد
 
سبد خرید
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
محصولات فروشگاه آل یاسین
 
 
تبلیغات
 
 
تبلیغات
 
 
جستجو
 
 
مقايسه کالاها
 
مقایسه
نام کالا  
 
آرم فروشگاه
 
 
جزئيات خبر
 
باید توجه داشت که فضایل و برکات درود و صلوات بر پیامبر و اهل بیت اطهارش بر مؤمنان و محبان خاندان رسالت و امامت پوشیده نیست. اهمیت آن به حدی است که خداوند متعال در کتاب هدایت، قرآن مجید، مؤمنان را امر به صلوات بر پیامبر می فرماید.
صلوات چه آثار و برکاتی دارد؟

به گزارش آل یاسین به نقل از افکارنیوز، باید توجه داشت که فضایل و برکات درود و صلوات بر پیامبر و اهل بیت اطهارش بر مؤمنان و محبان خاندان رسالت و امامت پوشیده نیست. اهمیت آن به حدی است که خداوند متعال در کتاب هدایت، قرآن مجید، مؤمنان را امر به صلوات بر پیامبر می فرماید. (1)

در احادیث و روایات نیز کلمات بلندی در عظمت و شرافت این ذکر وارد شده است. که به عنوان نمونه چند مورد آن را اشاره می کنیم:

1. ملائکه برای فرستنده صلوات،صلوات می فرستند و برای او استغفار می کنند.2.سبب قرب به حق تعالی می گردد.3. موجب رضای حق تعالی می گردد. 4. موجب قرب به پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ می گردد. 5. موجب شناخت آن حضرت می شود. 6. موجب کفاره گناهان می شود. 7. موجب استجابت دعا می شود. 8. موجب دفع نفاق می شود. 9. موجب درود و صلوات فرستادن جمیع خلایق بر صلوات فرستنده می شود. 10. موجب پاکیزه شدن اعمال می گردد. 11. موجب عافیت می گردد. 12. موجب نزول رحمت پروردگار می شود. 13. سبب طیب مجالس می شود. 14. موجب سنگینی میزان حسنات می گردد و...(2)

پی نوشت

1. سوره احزاب، آیه 56

2. شرح و فضایل صلوات،حسینی اردکانی، ص 45، تهران، انتشارات میقات، چاپ چهارم، 1375.


تاریخ: ‎۱۳۹۷/۰۴/۱۱ ۱۷:۳۲
گروه: اخبار فرهنگی و مذهبی
نویسنده: سید علی حسینی

 
مناسبات پایین سایت
 

 
 
 
 
آمار
 
4543063
کل بازديدها :
26368
بازديدهاي امسال :
26368
بازديدهاي اين ماه :
1314
بازديدهاي امروز :
11
کاربران آنلاين :
7168
اعضاي سايت :
1
اعضاي جديد :
 
آرامش و امنیت خرید شما
 
 
مجوز ثبت پایگاه اینترنتی
 
logo-samandehi
 
رهگیری سفارشات پست
 
 
شبکه های اجتماعی